Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

2015-06-12/14 Zlot Hufca Poznań-Rejon

W miniony weekend 24 DH, 25 DSH oraz 22 DW wzięły udział w XXIX Zlocie Hufca Poznań-Rejon.

 

W piątkowe popołudnie spotkaliśmy się w Puszczykowie, na szkolnym boisku, gdzie przez cały weekend mieliśmy niepowtarzalną okazję integracji z członkami całego naszego Hufca. Wspólnie z innymi harcerzami mieliśmy okazję brać udział w grach i zabawach integracyjnych, wieczornych śpiewograniach, warsztatach tematycznych - część z nas uczyła się szyć, inni sprawdzali swoje umiejętności kucharskie, niewielka grupka zgłębiała pradawną sztukę składania papieru, a najodważniejsi przeprowadzili sekcję zwłok ryby.

 

Głównym punktem programu była rywalizacja zlotowa - gra miejska, w której zadaniem każdej drużyny było trafienie do jak największej ilości punktów z 12 zaznaczonych na mapie, oraz wykonanie na miejscu zadań zleconych przez greckich bogów, gdzyż to właśnie w tematyce greckiej mitologii toczyła się cała gra. Drużyny starszoharcerskie oraz wędrownicze dodatkowo musiały odnaleźć punkty bezosobowy, na których czekały na nich różnego rodzaju pytania i zagadki.

 

Niedzielny poranek minął na wspólnym tańcu tzw. 'belgijki' przez uczestników zlotu oraz mieszkańców Puszczykowa, na miejskim rynku. Wszystko zakończyło się oficjalnym apelem podsumowującym rywalizację zlotową, w której 24 DH "Watra" zajęła 3 miejsce w swojej kategorii.

 

 

Wszystkim uczestnikom zlotu gorąco dziękujemy za wspaniale spędzony czas, a zwycięzcom składamy serdeczne gratulacje.

 

 

PS - Już teraz składamy zaproszenie na przyszłoroczny, jubileuszowy XXX Zlot Hufca Poznań-Rejon, który odbędzie się w Komornikach, zorganizowany przez nasz Ośrodek.

Autor:Sylwek