Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

  

2015-02-14/18 Zimowisko Chodzież

Znakiem tegorocznego zimowiska dla harcerzy była Lilia i Koniczyna - symbole światowych organizacji skautowych, których członkiem jest każdy harcerz Związku Harcerstwa Polskiego.

Tuż po przyjeździe do schroniska młodzieżowego Gontyniec rozpoczęły się zajęcia w grupach wiekowych wprowadzające do tematyki naszego wyjazdu. I tak oto harcerze zapoznali się z ideą działania Światowej Organizacji Ruchu Skautowego oraz Światowego Stowarzyszenia Przewodniczek i Skautek. Zuchy w tym czasie zapoznały się z książką "Antek Cwaniak", w której Aleksander Kamiński opisał historię pierwszych polskich gromad zuchowych. Na wieczornym świecznisku członkowie 24 DH i 25 DSH zaprezentowali stworzone przez siebie symbole, które według nich mogłyby reprezentować międzynarodowe organizacje łączące skautów i skautki.

 

Niedzielę rozpoczeliśmy od wycieczki do kościoła, a zaraz po powrocie zabraliśmy się za tworzenie swoich własnych, indywidualnych koszulek pamiątkowych. Następne dni minęły bardzo intensywnie - cały poniedziałek harcerze spędzili na zgłębianiu historii oraz aktualnym systemie działania WOSM i WAGGGS, natomiast zuchy skupiły się na odkrywaniu historii ZHP.

 

Wtorkowy bieg na stopień okazał się bardzo owocny dla dużej części naszych uczestników - wszystkim, którym udało się zamknąć pozytywnie swoje stopnie jeszcze raz serdecznie gratulujemy! Popołudniu stworzyliśmy kartki urodzinowe dla Roberta Baden-Powella oraz z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Ostatni wieczór przyniósł naszemu ośrodkowi nieco zmian - dh Weronika wraz z dh Konradem przekazali członków 25 DSH "Włóczykije" pod skrzydła naszego komendanta, prowadzącego 22 DW "Impeesa" - rozstanie po 3 latach współpracy przyniosło wiele łez, które leciały nie tylko z oczu osób bezpośrednio zaangażowanych w życie drużyny.

Podczas świeczniska, swoje Zobowiązanie Instruktorskie złożył dh Piotr "Siwy" Ciecierski - któremu również ponownie składamy serdeczne gratulacje i życzymy wielu lat owocnej pracy intruktora.

 

Ostatniego dnia - tuż przed powrotem zorganizowaliśmy pieszą wycieczkę na Chodzieski punkt widokowy, gdzie zorganizowaliśmy apel zamykający zimowisko i skąd autokarem ruszyliśmy do domu.

 

 

W imieniu wszystkich organizatorów oraz całej kadry, serdecznie dziękuję wszystkim uczestnikom - mam nadzieję, że bawiliście równie dobrze co my, przy organizacji wszsytkich zajęć dla was :)

Autor:Sylwek