Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

2013-12-13/15 Biwak Gwiazdkowy Wiry

W dniach 13-15 grudnia br. miał miejsce Biwak Gwiazdkowy Szczepu w Wirach.

Pierwszy dzień naszego wspólnego świętowania był pod hasłem Bohatera. Uczestnicy wzięli udział w zajęciach o naszym bohaterze, wcielali sie w ppłk. Andzreja Kopę odgrywając np. scenki z jego życia. Po zajeciach przyszedł czas na kolację i odpoczynek.

Sobota była czasem wielkich przygotowań i świętowania, jednak nie zabrakło też programu zajęciowego :) Wzięliśmy udział w grze "Uratuj Świetego Mikołaja", w której musięliśmy wyrwać Swiętego z rąk złego Dziadka Mroza, a pomagał nam w tym Elf, Rudolf, Pani Mikołajowa, Wróżka i Skrzat :) Po zaończeniu gry przyszedł czas na obiad- i jak zawsze na biwakach nasz kadra stanęła na wysokosci zadania :) Po zakończonym objadaniu się pizzą, zabraliśmy się do  przygotowań do Szczepowej Wigilii z udzialem naszych zacnych gości. 24 DH  w czasie Wigilii zaprezentowała Jasełka, obejrzeliśmy również filmik podsumowujący cały miniony rok :) Mogliśmy połamać się opłatkiem, złożyć sobie życzenia i porozmawiać. goście mogli również zakupić zrobione wcześniej przez 23 GZ kartki świąteczne a także choinki. Po zakończeniu Wigilii przyszedł czas na kominek. Podsumowaliśmy na nim miniony rok, rozdaliśmy prezenty drużyn, które otrzymały od Mikołaja ale to nie wszystko. Mieliśmy też zaszczyt brać udział w pozytywnym zakończeniu okresu próbnego zastępu "Invictus" 25 DSH "Włóczykije", przyjęciu do 25 DSH dh Michała, a także złożenia obietnicy zucha przez zuchenkę Gabrysię i chusty 2 innych zuchów. Wszystkim Składamy najszczersze gratulacje i życzymy sukcesów w dalszym kształceniu się i rozwijaniu swych zdolności :)

 

Niedziela powitała nas nowymi zadaniami. Czekało nas sprzatanie i apel, po którym przyszedł czas na koniec biwaku i wszyscy pojechalismy do domu.

Mamy nadzieję że wszyscy są również zadowoleni z przeżytych wspólnie chwil, i nie ostatni raz organizowaliśmy takie przedsięwzięcie.