Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

2013-11-8/9 XXXIII Bieg nocny śladami miasta Poznania - Krzemień

Z dnia 8 na 9 listopada tradycją lat poprzednich nasz szczep wystawił dwa patrole na wyczerpujący a zarazem ciekawy bieg po ulicach miasta Poznania. Dh Przemek wraz z dh Sławkiem i dh Piotrem postanowił sprawdzić swoje siły na trasie rowerowej, natomiast dh Dominik w towarzystwie trzech druhen: Sylwii, Weroniki i Moniki wykazał się na trasie wędrowniczej. Oba patrole jak najlepiej pokazały co potrafią zarówno fizycznie, jak i wiedzowo.

Tegroczny bieg przebiegał pod hasłem "Poznaj współczesny Poznań" co pomogło nam jeszcze bardziej zbliżycz się do dość młodej histori naszego regionu. Wiedza na ten temat była sprawdzana na każdym punkcie poprzez dociekliwe pytania odnośnie poszczegónych rejonów Poznania. Dodatkowo każdy z nas mógł zabłysnąć wieluletnią uiejętnością rozszyfrowywania wskazówek.

Po wielu trudach i znojach dotarliśmy na "METĘ" gdzie zdaliśmy swoje karty odpowiedzi, zjedliśmy pyszne spagetti i poszliśmy spać. Rankiem nadszedł ta sądna chwila w której dowiedzieliśmy się, na którym miejscu się znaleźliśmy. Okazało się, że nawet nam nie źle to poszło ;p Patrol rowerowy - SIODŁO zajął 8 miejsce na 11 możliwych, a patrol JAŚMIN uzyskał 18 miesce na ok 35 możliwych.

Mamy nadzieję, że za rok pójdzie nam lepiej i wystawimy więcej patroli. A tym czasem odpoczywajmy i zbierajmy siły ;p