Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

2013-02-22 Dzień Myśli Braterskiej

Dzień Myśli Braterskiej. Chyba najważniejszy dzień w roku dla każdego harcerza. Dzień urodzin Roberta Baden - Powella - założyciela scautingu na świecie.

 

My - jako Szczep - postanowiliśmy uczcić ten dzień podczas zbiórki alarmowej. W piątek (tj 22 lutego) stawiliśmy się w harcówce w dość dużym gronie by razem spędzić choć trochę czasu.

 

Naszą zbiórkę rozpoczeliśmy od podziału drużyn na 6 ekip.

22 DW Impeesa - Dzielni pacjęci

24 DH Watra - Zagubieni

25 DSH Włóczykije - Wielka 5 i Włóczykije

23 GZ Wilcze łapy - Wilczęta

 

Po podziale drużyn, każda z ekip otrzymała krzyżówkę do roziwązania - oczywiście na czas - i najwięcej kłopotów było z odgadnięciem hasła dotyczącego imienia żony Roberta Baden Powele - Olave. Ale w końcu i to się stało jasne i mogliśmy przejść dalej.

Kolejną częścią zbiórki była zabawa "Słowotwórczość słowna" która polegałana tworzeniu zdań z liter danego słowa. I muszę przyznać, że kreatywność naszych harcerzy nie zna granic. Niestety nie pamiętam haseł, ale może któraś z ekip byłaby skłonna napisać te hasła w komentarzach?? Ciekawe ile pamiętacie - jako podpowiedź podaję słowa - LILIJKA, KRZYŻ, BRATERSTWO, ZUCHENKA.

 

Jako przerywnik od ciągłego myślenia bawiliśmy się Królika Buggsa, gdzie śmiechu było co nie miara - choć nie wszyscy potrafili się przyznać do błędu :)

 

Kolejną częścią zbiórki była rywalizacja na hasła harcerskie, która mimo naszych polanów znacznie się przedłużyła. Ekipy rywalizowały na hasła związane z szerokopojętym harcerstwem.

 

Całość zbiórki opierała się na małej rywalizacji punktowej, której wyniki są następujące:

1. Wielka 5

2. Zagubieni

3. Dzielni pacjęci.

Pozostałe ekipy równo miejsce 4 :)

 

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, i mam nadzieję, że zbiórka się Wam podobała.

Czuwaj !!!

Autor:Dh Aneta :)

 

Komentarze