Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

  

2012-10-24 Alarm Alarm Pożar !!!

 

Kolejny już raz w historii naszego szczepu zostaliśmy poproszeni o pomoc przy organizacji cwiczeń przeciwpożarowych w naszej gminie, a dokładnie w Narodowym Muzeum Rolnictwa w Szreniawie.

Głównym winowajcą całego zamieszania był oczywiście inspektor ds. Obrony Cywilnej płk. Stanisław Wrona.

 

Całe ćwiczenia rozpoczeły sie od pokazu jednostek policyjnych, które po otrzymaniu informacji o podłożeniu bomby w jednym z budynków wkroczyli do akcji . Całe szczęście okazła sie, iż bomby nie ma.

 

Później przyszedł kolejny punkt programu , alarm przeciwpożarowy. własnie w tej cześci rozpoczęło sie nasze zadanie.

Wędrownicy z naszego szczepu tj. dh. Sylwia, dh. Weronika, dh. Sławek stali się poszkodowanymi , którzy ucierpieli w pożarze w budynku biurowego w muzeum. Nieświadomi pracownicy ,ktorzy powrócili po alarmie bombowym do swoich zajęć nagle usłyszeli syrenę alarmową ,w międzyczasie dwóch naszych ludzi zostało ukrytych na terenie budynku.  Naturalnie jak to przy alarmie wszyscy opuścili budynek , zostala wezwana straż pożarna i rozpoczeło się liczenie ludzi. Oczywiście okazło się ,że brakuje dwóch naszych ludzi.

 

Po bardzo krotkim czasie przyjechały pierwsze jednostki straży pożarnej, a strażacy wkroczyli do budynku. Dh. Sławek został uwieziony na ostatnim pietrze budynku i dlatego w pełni przytomny został zabrany przez strażaków podnosnikiem koszowym. Natomiast nadal trwały poszukiwania drugiej zaginionej. Po niespełna minucie w drzwiach budynku pojawiło sie dwóch rosłych strazaków niosących nie przytomna osobe była to dh. Sylwia , ratownicy medyczni szybko udzielili jej fachowej pomocy poniważ miał ona poparzenie 2 stopnia oraz zatrucie dróg oddechowych.

 

Naturalnie pożar po chwili został ugaszony a akcja dobiegła końca.

 

Z miłą checią piszemy sie na kolejne tego typu akcje w naszej gminie !!!

 

W ćwiczeniach brali udział:

- pion. Sylwia Banach - Poszkodowana

- cwik Sławomir Dąbski - poszkodowany

- pwd. Weronika Kmieciak HO - fotograf

- Komendant Szczepu pwd. Mateusz Rochowiak HO

 

Autor:Groszek

  

Komentarze