Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

2012-09-20 Zmiana na funkcji Komendanta Szczepu

 

Na początku września Zbiórka Sprawozdawczo-wyborcza dokonała zmiany na funkcji komendanta Szczepu. Po złożeniu stosownego wniosku w Komendzie Hufca Poznań Rejon im. Szarych Szeregów i jego akceptacji zmiana stała się faktem.



Z tej okazji w dniu 20 września w Sali GOK Piwnica zostało zorganizowane uroczyste przekazanie Komendantury w Szczepie "Róża Wiatrów"



Po przywitaniu gości przez prowadzących (Anetę Wawrzyniak i Mateusza Rochowiaka) oddaliśmy głos obecnemu jeszcze komendantowi - dh phm Przemysławowi Gładysiakowi. Ten w swoim wystąpieniu podsumował 14 lat pracy harcerskiej w Komornikach, podziękował tym, z którymi współtworzył tu drużyny, oraz tym z którym pracuje po dzień dzisiejszy. Następnie wyświetlił prezentację multimedialną - foto kronikę z większości imprez w którym nasze drużyny lub kadra brali udział. A przez 14 lat nazbierało się tego trochę :)



Po tym podsumowaniu zabrała głos reprezentacja Władz Gminnych (w składzie: - Pani Olga Karłowska - Sekretarz Gminy, Pan Marian Adamski - Przewodniczący Rady Gminy, Pan płk. Stanisław Wrona - inspektorat ds. Obrony Cywilnej) oraz następnie Pan Antoni Pawlik - Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury, składając na ręce Przemka podziękowania za wieloletnią owocną współpracę na wielu polach, wyrażając jednocześnie słowa gratulacji dh Mateuszowi Rochowiakowi.



Aby troszkę rozweselić atmosferę - następnym punktem spotkania był film, który został stworzony właśnie na tą uroczystość. Jego celem było pokazanie jak my - harcerze i instruktorzy Szczepu postrzegaliśmy i postrzegamy dh Gładkiego. Po minach i wybuchach śmiechu oceniamy go pozytywnie :)



W dalszej części, chcąc w pełni oddać nasze uznanie we wkład jaki dh Komendant włożył w tworzenie Szczepu nadaliśmy mu tytuł "Honorowego Komendanta Szczepu", który został potwierdzony stosownym dokumentem :). Oraz z ramach prezentu otrzymał klucze do harcówki wraz z ogromnym brelokiem - których mamy nadzieje, tak szybko nie zgubi :)



Zbliżając się do końca oficjalnej części zaprosiliśmy reprezentację władz Hufca Poznań Rejon - phm. Dariusza Sokołowskiego - Komendanta Hufca, oraz phm. Przemysława Śniecińskiego - Skarbnika Hufca - by po oczytaniu rozkazu mianował nowego Komendanta Szczepu - dh pwd. Mateusza Rochowiaka - i założył mu upragniony sznur. Po tym dh Mateusz w kilku słowach podziękował za nominację, oraz wyraził swoją wizję Szczepu oraz obecną Komendę.



Finiszem uroczystości był poczęstunek z którego wszyscy chętnie skorzystali.



I tak zmiana pierwsza zmiana Komendanta w Szczepie "Róża Wiatrów" stała się faktem.



Życzę powodzenia w realizacji celów.

 

Autor:Dh Aneta :)

 

Komentarze