Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A
  • Flaga Gminy
    Flaga Gminy

2012-06-02 - Uroczyste nadanie Flagi Gminie Komorniki

 

Uroczyste wciągnięcie flag na maszt.

2 czerwca 2012 roku o godzinie 16.00 nasz szczep wziął udział w kolejnych gminnych uroczystościach. Tym razem było to uroczyste przyjęcie oraz wciągnięcie nowej flagi gminnej, państwowej oraz europejskiej na maszt na stadionie komornickim w towarzystwie kolorowego korowodu złożonego z pocztów sztandarowych, delegacji służb mundurowych, szkół, mieszkańców, gości z partnerskiego Miasta Winnica na Ukrainie i Gminy Smižany na Słowacji oraz władz samorządowych.

W tym wydarzeniu brały udział wszystkie drużyny Szczepu ZHP Komorniki „Róża Wiatrów godnie go reprezentując – 22 DW „Impeesa”, 23 GZ „Wilcze Łapy”, 24 DH „Watra” oraz 25 DSH „Włóczykije”. O przygotowanie i przeprowadzenie ceremoniału  ustawienia wart , uroczystego wnoszenia flagi,  oraz poprowadzenie ceremonii na wzór harcersko / wojskowy z wykorzystaniem komend i musztry, został poproszony instruktor naszego Szczepu  pwd. Mateusz Rochowiak.

Flaga została uprzednio poświęcona przez ks. Adama Skrzypczaka, a następnie wniesiona przez harcerzy na górę, gdzie Przewodniczący Rady Gminnej Marian Adamski dostąpił zaszczytu jej wciągnięcia na maszt. Harcerze oraz zuchy pełnili służbę wartowniczą zarówno przy flagach, jak i na całym obszarze uroczystości, biorąc również udział w krótkim pochodzie.

Kiedy flaga Gminy Komorniki dumnie załopotała na wietrze, świadkowie tej historycznej chwili przyjęli to okrzykami radości i aplauzem.

Następnego dnia, podczas uroczystej mszy św. w intencji mieszkańców Gminy Komorniki, ks. proboszcz zaprezentował mieszkańcom nowo przyjętą flagę i wyraził nadzieję, że będzie to szanowany symbol wszystkich mieszkańców naszej gminy.

sam. Żaneta Tomczak

 

Autor:Groszek

 

Komentarze