Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

2012-02-29 - Imieniny Zucha

Imieniny zucha po raz pierwszy obchodzone były 1984 roku, pomysłodawcą była grupa instruktorów skupionych wówczas wokół Centralnej Szkoły Instruktorów Zuchowych w Oleśnicy. A dlaczego właśnie 29 lutego? Każdy wie, że imieniny to rzecz wspaniała. Wszyscy są mili, obdarowują podarkami. W wielu gromadach zuchowych istnieje nawet specjalny obrzęd imieninowy dla solenizantów. Co jednak zrobić, jeśli zuch obchodzi imieniny w ferie lub wakacje? Z tego właśnie powodu wymyślono, aby imieniny wszystkich zuchów obchodzić jednocześnie. Z wielką pompą, uroczyście, ale za to jeden raz przez cały okres zuchowania (zuchy w gromadzie są od klasy 0 do 3 - a więc przez 4 lata :) ) Nie było więc kłopotu, który to ma być dzień spośród 1461 dni. Naturalnie wyszedł 29 lutego! Akurat raz na 4 lata! W tym dniu każdy zuch może spodziewać się czegoś niezwykłego, upominków, życzeń, wielu niezapomnianych wrażeń.

 


 

W związku z dzisiejszym świętem, jest tez dla Was mała wiadomość z Głownej Kwatery ZHP:

 

 

Kochane Zuchy!


W wyjątkowym dniu, jakim jest 29 lutego, co cztery lata obchodzimy Wasze święto. Dzisiaj są "imieniny zucha" - każdego z Was - najmłodszych członków Związku Harcerstwa Polskiego.

 

Życzę Wam, żeby zuchowe zbiórki i wyprawy były niekończącą się przygodą i niezapomnianą zabawą. Niech zuchowy mundur przenosi Was w świat baśni i przygód, w których razem zrobicie to, co zrobić mogą tylko najdzielniejsi! Przede wszystkim jednak życzę Wam radości i uśmiechu na co dzień, wielu koleżanek i kolegów oraz lat wędrówki po harcerskim szlaku.

 

Wszystkim drużynowym zuchowym dziękuję za wielkie zaangażowanie i za wytrwałą pracę z najmłodszymi członkami ZHP. Życzę, żeby w Waszej instruktorskiej pracy spełniały się słowa niezapomnianego hm. Aleksandra Kamińskiego: „Być wychowawcą – znaczy: dawać, służyć, pomagać, inspirować (...)"

 

Czuj! Czuwaj!

 

hm. Małgorzata Sinica

naczelnik ZHP

 

 


 

Ja również chciałam się do tego listu dołączyć i złożyć masę życzeń moim kochanym zuchom!

Dużo szczęścia, uśmiechu i powodzenia w życiu harcerskim, a raczej zuchowym! Żebyście wciąż mieli w sobie tyle chęci do pracy i radości, co dotychczas. Aby wasza wytrwałość w dążeniu do celu rosła z dnia na dzień. Żebyście w tym roku na Złazie Zuchowym mogli obronić miejsce na podium, czego zyczę Wam z całego serca! No i przede wszystkim życzę Wan tego, czego tylko zapragniecie i co sobie wymarzycie!

 

A z okazji Imienin Zucha, już teraz mogę uchylić rąbka tajemnicy, że na najbliższej zbiórce nie będzie powodów do nudy - chociaż mam nadzieję, ze nigdy dotad nie było =P. No ale, że końcu trzeba ten dzień jakoś zaznaczyć w kalendarzu naszej gromady i uczcić, toteż czeka na Was moc atrakcji. Poza tym, obiło mi się o uszy, że jest też mała niespodzianka. Ale o tym juz w sobotę! =)

 

Z zuchowym pozdrowieniem... Czuj!

Drużynowa 23 GZ

Autor:dh Żaneta