Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

2011-10-07 - Biwak Szczepu w RogalinkuW dniach 7-9 październik odbył się biwak naszego szczepu. Motywem przewodnim była muzyka, ale oczywiście nie zabrakło innych atrakcji.


Pierwszego dnia po kolacji odbył się "Must be the music". Uczestnicy mogli występować indywidualnie oraz w grupach. Po występach wszytskich uczestników odbyło się głosowanie, nasz konkurs wygrał ZUCH KOSTEK :)


Drugi dzień rozpoczeliśmy od zajęć o subkulturach młodzieżowych. Przedstawiliśmy między innymi takie subkultury jak: emo, punk, rastaman'ów, hip-hop'owców. Następnie udaliśmy się na zajęcia z druhem komendantem , który przygotował dla nas bieg na orientację. Każdy musiał sam sobie przygotować mapę po przez przerysowanie punktów z map wzorcowych. Wszyscy wrócili w wyznaczonym czasie i nikt się nie zgubił :) Po obiedzie odbył się konkurs "Jaka to melodia", rywalizacja była zacięta, było dużo śmiechu i oczywiście dobrej muzyki. Na tym wyjeździe nie było chwili na naudę. Po krótkiej przerwie nadszedł czas na kolejne zajęcia - budowanie instrumentu. Każda ekipa otrzymała wytyczne i potrzebne materiały. Wieczorem odbyło się świecznisko. Świecznisko opierało się głównie na zabawach i śpiewie. Nie zabrakło śmiechu i czasami też zdziwionych min harcerzy, harcerek i zuchów :)


Niedziela przebiegała pod hasłem ułożenia piosenki biwakowej. Szybko udało nam się ułożyć tekst piosenki i nagrać nasze dzieło. Później niestety nadszedł czas sprzątania, jednak szybko się z tym uwineliśmy i mogliśmy dalej się bawić. Wkońcu przyszedł czas na apel kończący biwak i wyjazd z Rogalinka. Jak zawsze przy każdym wyjeździe najgorsze było rozstanie, ale nie martwcie się już niedługo kolejne wyjazdy :)


A tutaj znajdziecie zdjęcia z biwaku  : )   ZDJĘCIA

Autor:Wera

Komentarze