Czy masz teraz otwarte jakieś sprawności harcerskie/zuchowe?

A A A

2011-04-08 - Biwak Szczepu Palędzie

W dniach 8-10 kwietnia odbył się w Palędziu Biwak Szczepu, w którym wzięły udział 24 Drużyna Harcerska WATRA i 22 Drużyna Starszoharcerska IMPEESA, oraz nowopowstała 23 Gromada Zuchowa WILCZE ŁAPY.

W ciągu tych kilku dni żaden uczestnik nie miał powodu do nudy. Po przyjeździe na teren Remizy Strażackiej w Palędziu wszyscy musieliśmy się rozkwaterować, co dla niektórych było sporym wyzwaniem, albo wielką zabawą. Po apelu jeszcze tego samego dnia wieczorem odbył się "TOP TALENT SHOW" w którym każdy mógł pochwalić się swoim talentem wokalnym. Oczywiście nie obyło się bez szanownej komisji w składzie dh Anety i dh Weroniki, które trzymały nad wszystkim pieczę. W czasie występów każdy zespół mógł znaleźć coś dla siebie...  Zaczynajac od piosenkek z najnowszych list przebojów, kończąc na tych rodem z czasów gdy na parkietach rozbrzmiewały melodie Disco Polo. Śmiechu oczywiście nie zabrakło, a w finale nawet nasza szanowna komisja pokazała, że mikrofon wcale nie gryzie ;)

W sobotę po śniadaniu, odbyły sie zajęcia w drużynach. GZ zajęła się zdobywaniem grupowej sprawności "Elf". Tworzenie magicznych amuletów, czy drzewek to tylko początek. Najważniejsza chyba była gra w której by ocalić leśnego elfa zuchy musiały odbyć szkolenie u leśnego strażnika, stworzyć magiczne mikstury, którymi musiały spoić dwójkę dzieci, by ponownie uwierzyły w istnienie elfów. Niespodzianka był fakt, że również biednego elfa zmusiły do wypicia specyfiku, który no cóż... był naprawdę oryginalny, a zaklęciem dopełniły czaru ratując leśnego stworka. 24 DH Watra w tym samym czasie wybrała się na zajęcie do lasu. Układanie ognisk, kuchnia polowa itp. czyli zajęcia z pionierki. Po tym wszystkim przyszedł czas na wspólną naukę tańca belgijskiego oraz country! Śmiechu i zabawy było co nie miara. Po pewnym czasie każdy w stopniu mniej lub bardziej zaawansowanym opanował tą "szalenie trudną" sztukę i wszyscy razem moglismy szaleć na parkiecie. Jeszcze tego samego dnia czekała nas wspólna gra terenowa "poszukiwacze złota" w której pierwsze miejsce zajęła grupa pod przewodnictwem dh Anety. Serdecznie gratulacje! ;) Wieczorem przyszedł czas na wspólne świecznisko podczas którego zuchy po złożeniu wstępnego przyrzeczenia i zaliczeniu prób mogły otrzymać swoje chusty, które od tego momentu noszą z wielką radością. Ale nie był to jedyny powód do uśmiechu tego wieczora. Również dh Żaneta, dh Monika oraz dh Weronika zostały wyróżnione w momencie, gdy otrzymały wiadomość o pozytywnie zakończonym okresie próbnym swojej Gromady Zuchowej, a wręczenienie sznurów funkcyjnych tylko dopełniło radości. Ale nawet po tak męczącym dniu przydała się chwila wytchnienia, jakim jest zbawienny sen, bo w końcu następnego dnia trzeba przyszedł czas, by wracać do domu...

Autor:dh Żaneta

Komentarze

Ania Maciuba

2011-04-24 10:16

zuch widac mial wielka ochote na czekolade